Zariaďovanie predsiene a chodby – ako docieliť jej funkčnosť a priestrannosť?

Pri zariaďovaní domu venujeme osobitnú pozornosť každej miestnosti. No koľko času venujeme zariaďovaniu chodby? Povieme si, že tam kúpime skrinku na topánky, zrkadlo a máme to vybavené. Stačí ale trošku viac pozornosti, premýšľania a navrhovania, z chodby môžeme vyťažiť maximum a dať tam dostatok úložného miesta. Ako si zariadiť chodbu a ktoré farby sú na tento účel najlepšie?

Zariaďovanie chodby – ako docieliť jej funkčnosť a priestrannosť? (Foto: usnplash.com)

Ako vyťažiť z predsiene a chodby čo najviac?

Predsieň a chodba sú prvé miestnosti, ktoré vaši hostia uvidia. Ovplyvní to ich prvý dojem a pocit vo vašej domácnosti. Preto je dôležité nechať si na zariaďovaní dostatočne záležať a vyhradiť si aj na tieto časti domu dostatok času. Pri stavbe domu by ste si mali nechať na chodbu a predsieň dispozičnú rezervu, pretože ich budete využívať na ukladanie vecí a manipuláciu s nábytkom.

Funkčnosť týchto miestností dosiahnete voľbou správnych materiálov, farieb a typov nábytku. Štýl by mal sedieť k ostatným miestnostiam v dome. Ak ste volili napríklad neopracované drevo, kov a tmavé farby, tak by ste mali takýto dizajn mali použiť aj v chodbe. Ideálne je objednať si nábytok na mieru alebo si kúpiť celú súpravu. Čo sa týka podlahy, odporúčame dlažbu – tá je najjednoduchšia na údržbu a vydrží dlhé roky. Dostatok úložných priestorov a veľká skriňa na topánky zabezpečí, že bude pôsobiť chodba a predsieň jednoduchým, čistým a stále uprataným dojmom.

Použitie farieb

Moderné je momentálne používať tmavé a studené farby – rôzne odtiene hnedej, sivej a čiernej. Kombinujú sa so striebornou alebo medenou farbou kovu. Aj keď to pôsobí štýlovo, tak tmavé farby opticky zmenšujú priestor a môžete sa cítiť stiesnene. Takýto priestor vyžaduje dostatok prirodzeného svetla alebo výrazné umelé osvetlenie. Na zjemnenie môžete použiť zrkadlá, teplejšie odtiene svetla alebo dostatok bytového textilu. 

Nemíňajte viac, ako musíte

Nič nie je zadarmo alebo azda áno? Ak sa jedná o zľavy, nezabúdajte na stránky https://www.kuponyzdarma.sk/ kde nájdete tisíce zľavových kódov k nákupu, kupónov na zľavy, akcie, výpredaje a rôzne ďalšie špeciálne ponuky. Zľavový kód stačí vyhľadať, zobraziť a následne uplatniť pri nákupe. Nechýbajú ani obľúbený predajcovia nábytku a štýlových doplnkov ako ASKO, XXX Lutz, Merkury Market a stoviek ďalších.