Zariaďovanie kúpeľne – dajte si záležať na kvalite a detailoch

Kúpeľňa je na udržiavanie čistoty jednou z najťažších miestností. Keďže je tam množstvo vlhkosti, veľa vody a často aj prachu, tak na to treba myslieť už pri vybavovaní. Poradíme vám, ako postupovať pri zariaďovaní kúpeľne, čo by vám v nej nemalo chýbať a čo je, naopak, zbytočné.

Zariaďovanie kúpeľne – dajte si záležať na kvalite a detailoch (Foto: unsplash.com)

Tipy pre menšie kúpeľne

Ak v kúpeľni nemáte miesto na rozdávanie, tak by ste sa mali držať optických trikov, ktorý ju na pohľad zväčšia. Tromi základnými pravidlami sú: presvetlenie, odľahčenie a jednoduchosť. Obklad tvorí základ každej kúpeľne. Ten by mal byť v tomto prípade svetlý a k optickému presvetleniu pomôžu aj zrkadlá.

Do malej kúpeľne sa hodí bezbariérový sprchový kút a alternatívou môže byť aj polovičná vaňa. Vyberajte si jednoduché a kompaktné súpravy skriniek, ktoré nezaberú veľa miesta. Ak neviete ako a kde vybrať nábytok do kúpeľne, pozrite si tento zoznam.

Do čoho sa oplatí investovať?

V kúpeľni sú veci, na ktorých sa dá ušetriť, ale sú aj také, kde treba investovať viac. Ak máte obmedzený rozpočet, tak si musíte vyberať, kde koľko investujete. Jednou z najväčších položiek bude obklad a do toho aj odporúčame investovať. Síce teraz už nájdete aj lacnejšie alternatívy, no tento materiál nie je tak kvalitný. Pri výbere kvalitného obkladu máte záruku niekoľko rokov. S obkladom sa spája aj jeho uloženie. A ani tam netreba šetriť. Nájdite si skúseného majstra, ktorý kvalitne odvedie svoju prácu.

Ďalšou vysokou položkou bude elektronika – práčka a sušička. Zvoľte známe značky, ktoré sú na trhu desiatky rokov. Šetriť by ste nemali ani v prípade, ak chcete svoju kúpeľňu odlíšiť. Nebojte sa priplatiť za mosadzné batérie, veľkú sprchovú hlavicu alebo kamenné umývadlo. Ak chcete pri zariaďovaní ušetriť, tak môžete využiť niektoré zo zľavových kupónov.