3 dobré rady čo rekonštruovať, aby ste zvýšili cenu nehnuteľnosti

Mnoho majiteľov nehnuteľností má mylnú predstavu o tom, že ak sa rozhodnú svoju nehnuteľnosť predať, stačí im malá úprava, ako je napríklad maľovanie. Stačiť to môže, no kupujúci to ale bude chcieť zohľadniť v cene. Je výhodnejšie pustiť sa do renovácie, pretože vynaložené náklady na úpravy sa vám vrátia.

Kúpeľňa a kuchyňa

Najviac odporúčanou renováciou je kúpeľňa a kuchyňa. Sú to dve mimoriadne dôležité miestnosti v byte.

Znížte náklady na bývanie

V prípade, že ste ale už týmto priestorom svoju pozornosť venovali, zamerajte sa na zníženie nákladov na bývanie, napríklad pomocou zateplenia strechy či ďalších úprav. So zateplením strechy vám pomôžu strešné panely, ktoré dokonalo zateplia a odizolujú strechu, cez ktorú nebude unikať teplo, čím si znížite náklady na bývanie.

Garážové dvere

Sústreďte sa aj na garážové dvere. Nie, nemusíte ich nutne prerábať na diaľkové otváranie, zamerajte sa však na funkčnosť a príjemný vizuál ladiaci s nehnuteľnosťou. V prípade, že v okolí ostatní nepoužívajú diaľkové otváranie, nebudú ho kupujúci automaticky očakávať ani na vašej nehnuteľnosti a vy ušetríte. Ak to ale je štandardom na všetkých nehnuteľnostiach okolo, je dobré sa prispôsobiť.

Foto: unsplash.com