Vedeli ste, že feng šuej má vplyv nielen na vaše bývanie, ale aj na vašich hostí?

Pravidelné návštevy priateľov patria u mnohých z nás k dôležitým udalostiam a určite všetci chceme, aby sa u nás hostia cítili príjemne. Možno ste o tom ešte nepočuli, no princípy feng šuej môžu vo vašom príbytku rozprúdiť energiu, ktorá bude prospešná nielen pre vás, ale aj pre ostatných, aby sa tam cítili stále ako srdečné vítaní!

Vedeli ste, že feng šuej má vplyv nielen na vaše bývanie, ale aj na vašich hostí?
(zdroj: unsplash.com)

Svetlo a život

Prvá miestnosť, do ktorej obvykle návšteva vstupuje, je predsieň. Už tá ju môže odradiť, ak v nej máte ponurý priestor, žiadne pohodlie a žiadne svetlo. Ak je miestnosť napríklad úzka, rozšírte ju zrkadlami. Pridajte do predsiene kvety a pokojne aj akvárium, aby ste tak podporili príjemné a pozitívne prostredie hneď pri vstupe do vášho kráľovstva. Presvetlite si ho aj svetlými odtieňmi na stenách, či už v podobe zarámovaných obrazov, plagátov alebo maľovky. Nikto predsa nechce chytiť depresiu hneď pri vstupe.

Vpustite dovnútra vzduch

V miestnostiach by nikdy nemal stáť vzduch. Nielen že tak neprúdi energia čchi, ktorá je pri feng šuej kľúčová, ale človek má v takom prostrední pocit, že sa nemôže poriadne nadýchnuť. Otvorte a osviežte teda priestor, kde pozývate svojich hostí – pravidelne otvárajte dvere a okná, aby do každého zákutia vášho domu alebo bytu prenikol čerstvý vánok. Ak máte okien či dverí málo, prípadne si nemôžete dovoliť vždy vetrať, vyskúšajte aj práčky alebo zvlhčovače vzduchu. Nie je to síce prírodný spôsob, ale efekt je takmer rovnaký.

Ľalie sú ideálnym kvetom feng šuej

Vzduch udržujte aj v zariaďovaní. Lepší dojem, ako veľké množstvo hoci aj drahých vecí, spraví voľnosť priestoru. Oproti vchodu do miestnosti vždy udržujte čisté línie, pretože ak vchádzate a prvé, čo uvidíte, je preplnený kút, nie je to práve najpríjemnejší pohľad. Nasaďte si doma ľalie (ak, samozrejme, nie ste silný alergik). Tie vám totiž budú neustále posilňovať vašu pozitívnu auru a energiu. A pre tých, ktorí sa nezľaknú ani trochy mágie či šarlatánstva: posoľte pred návštevou priestor. Soľ totiž pohltí všetko, čoho sa dotkne, aj zlú energiu, ktorú by niektorá návšteva, hoci aj nechtiac, mohla so sebou priniesť.