Nemáte kde uskladniť svoje náradie? Záhradný domček je možno riešením

Ste vášnivý záhradkár? Možno sa vám práve preto na záhrade kopí množstvo záhradnej techniky a náradia. Ak už nemáte veci na prácu v exteriéri kde uskladniť, asi je načase začať rozmýšľať o mieste vyhradenom len na to.

Nemáte kde uskladniť svoje náradie? Záhradný domček je možno riešením
(zdroj: unsplash.com)

Nielen ako skladisko, ale aj na ozdobu

Výborným doplnkom do záhrady, do ktorého zmestíte všetko príslušenstvo od kosačky po lopatu, je napríklad záhradný domček. Taký domček môže byť nielen praktickým, ale aj estetickým prvkom uprostred vášho zeleného kráľovstva. Prvým krokom je samozrejme správny výber takéhoto prvku. Mali by ste sa zamerať na veľkosť, materiál, funkciu a dizajn domčeka. Na čo budete domček predovšetkým potrebovať? Ak na veľkú záhradnú techniku, zvoľte určite aj väčší záhradný domček.

Drevo ako základ

Existujú však aj malé záhradné domčeky, do ktorých sa presne zmestí náradie ako lopaty, hrable, kosačka, a tak ďalej. Vyrábajú sa z dreva, kovu a plastu. Univerzálnym materiálom, z ktorého je záhradný domček vyrobený, je spomínané drevo. Drevené uzamykateľné záhradné domčeky sa dajú dobre kombinovať aj s otvoreným priestorom, do ktorého môžete napríklad poukladať drevo, alebo v ňom aj pracovať, keď hľadáte tieň. Vyzerajú v záhrade prirodzene a sú veľmi prispôsobivé. Takýto domček si pokojne môžete aj vymaľovať podľa svojej chuti.

Pozor na slnko, ale aj tieň

Domček do záhrady si však vyžaduje aj starostlivosť a údržbu. Aby ste zabránili zbytočnému zničeniu po krátkom čase, myslite na niekoľko vecí už pred jeho kúpou. Umiestnite ho na rovnej ploche – ak takú na záhrade nemáte, skúste ju vyrovnať. Nechajte si okolo domčeka priestor z každej strany, možno ho raz budete potrebovať. Myslite aj na slnko. Pokiaľ domček umiestnite do časti záhrady, kde väčšinu dňa svieti, môže sa nepríjemne ohriať. Rovnako však domček neumiestňujte ani pod stromy, ktoré by ho v prípade pádu mohli poškodiť. Následne v ňom uskladňujte len veci, ktoré sa nemôžu vplyvom mrazu alebo slnka poškodiť – takže určite nie lepidlá, farby alebo potraviny.

Zakúpiť si môžete aj „skladačku“ – záhradný domček, ktorý si stačí poskladať. Na výber sú rôzne prevedenia a veľkosti. Menší záhradný domček poskladáte vo dvojici aj s jednoduchou strechou počas jediného dňa. Originálnym náterom mu dodáte niečo len podľa vás. Vyberať môžete aj online, využite aj zľavy a nezmeškajte ani výpredaj merkury market.