Vianoce by mali prísť aj do vášho exteriéru – máte už všetko vyzdobené?

Vianočnú náladu veľmi nenasávame pri vianočných nákupoch alebo upratovaní, zato vyzdobovanie domácnosti je jednou z tých príjemnejších predvianočných činností. Ak už doma máte stromček, girlandy na schodisku alebo adventný veniec na stole, čo tak zamerať sa aj na balkón alebo záhradu?

Vianoce by mali prísť aj do vášho exteriéru - máte už všetko vyzdobené?
(zdroj: unsplash.com)

Nechajte prehovoriť vašu fantáziu

Extrémnym príkladom zdobenia exteriéru sú Američania. Asi každý videl minimálne film s obrovskými svietiacimi snehuliakmi, Santa Clausmi na komíne či kilometrami svetielok obtiahnutými okolo celého domu. Je to aj americká predvianočná realita. U nás až na malé výnimky takejto extravagantnosti veľmi nefandíme, ale to neznamená, že si nemôžete aspoň trochu vyzdobiť balkón alebo terasu. Začneme rovno spomínaným osvetlením. Guľaté, špicaté, v rôznych tvaroch a farbách alebo blikajúce vianočné svetlá – výber je len na vás. Dajte si však pozor na to, aby boli dané svetielka určené aj na použitie v exteriéri. Potom už len reťaz podľa fantázie a preferencií umiestnite na to správne miesto, ktorým môže byť napríklad aj zábradlie. 

Svetielka môžete aj kombinovať

Svetielka dokážu priam zázraky, ale len keď je tma. Hoci sa v zime stmieva skôr a viete ich tak využiť naplno, ideálne je ich skombinovať s inými exteriérovými dekoráciami, ktoré plnia svoj účinok aj počas denného svetla. Vyskúšajte napríklad klasickú zelenú girlandu, ktorú môžete ešte dozdobiť inými vianočnými dekoráciami. Na Vianoce sa hodí aj akákoľvek girlanda či ozdobná reťaz z rôznych materiálov, ako sú šišky, vianočné gule alebo čokoľvek iné. Najskôr na balkón umiestnite girlandu a potom okolo nej omotajte aj svetelnú reťaz. Cez deň vám tak bude balkón skrášľovať girlanda, večer svetielka. Svetielka, girlandy alebo akékoľvek iné dekorácie nakúpite lacnejšie aj vďaka našim zľavovým kódom.

Ak máte na balkóne strechu

Svetlo nevyrábajú len svetielka, ale aj lampášiky. Sviečky, ktoré do nich vložíte, vydávajú zároveň teplo a útulnosť. Zohnať môžete lampášiky vo forme svetelnej reťaze, vianočne zdobené, lampáše na klasické sviečky, ale aj LED lampáše na baterky. V prípade, že máte krytý balkón, reťaz z lampášikov môžete zavesiť aj pod strechu. Lampášiky sa hodia aj na vonkajšiu parapetu okna, na podlahu do rohu balkóna alebo k dverám. Pre zastrešené balkóny sa hodia aj rôzne závesné dekorácie. Môže to byť opäť svetelná reťaz s lampášmi, nejaká girlanda, ale aj samostatné ozdôbky, napríklad veľké vianočné gule alebo hviezdy. Ak si v lete vešiate na balkóne kvety v kvetináči, jednoducho ich v zime prearanžujte do podoby kvetináčov s ihličnatými konárikmi, šiškami a vianočnými ozdobami. Takto môžete dozdobiť aj prázdne črepníky na zábradlí. Chýba vám na balkóne nejaký nábytok? Obdivovať vianočnú výzdobu predsa môžete len tak, že si chvíľu v jej objatí posedíte. Vyberte si z našich najpredávanejších sedacích súprav vhodných aj na balkón alebo využite naše promo kódy na nábytok. Nakúpite tak lacnejšie a z pohodlia vášho domova.