Montáž sťahovacích schodov LUSSO

Lámete si hlavu nad tým, ako sprístupniť pôjd na vašej chate či chalupe, aj keď vám priestor pod ním neponúka príliš možností? Jedna tu je určite. Buď si zakaždým pristavíte rebrík alebo zvolíte jeho modernejšiu a ďaleko praktickejšiu podobu – sťahovacie povalové schody LUSSO.

Montáž sťahovacích schodov LUSSO
Montáž sťahovacích schodov LUSSO

Sťahovacie povalové schody dostatočne nahradia aj schodisko, ktoré by ste určite nevyužili tak často na to, aby vám stálo za záber toľkého miesta. S montážou pôjdových schodov si navyše poradíte hravo. Stačí si pozvať na hodinu dvoch pomocníkov.

Najmenší variant povalových schodov sa zmestí do stavebného otvoru 700 x 500 cm, takže vyrieši aj priestory, kde zápasíte s miestom. „Časť stropu, kam budete schody montovať, najprv skontrolujte. Nesmie ním viesť elektrina, voda alebo iné rozvody, pozor tiež na to, aby ste nenarušili nosné prvky stropu. Myslite aj na výstup po schodoch, aby ste sa pri ňom hore neudreli do hlavy,“ upozorňuje Petr Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti JAP FUTURE, ktorá sťahovacie schody vyrába.

Samotná montáž spočíva v zavesení schodov do pripraveného otvoru o zodpovedajúcich rozmeroch. Než sa na ňu vrhnete, prekontrolujte všetko príslušenstvo schodov a preštudujte priložený návod.

Čo budete potrebovať?

Kľúč č. 17, rebrík, skrutkovač

6 krokov, ako na to

1. Rám schodov pripevníte do otvoru v strope štyrmi kotviacimi skrutkami M10 x 100 s maticami. Otvor pre nasadenie každého z nich nájdete v každom rohu rámu.
2. V dvoch vyzdvihnete schody do otvoru, potom tretí pomocník na pôde upevní rám schodiska pomocou štyroch nosníkov.

Montáž sťahovacích schodov LUSSO
Montáž sťahovacích schodov LUSSO

3. Nosníky sa na pôjde položia uhlopriečne cez rohy otvoru a upevnia skrutkami M10 x 100 s maticami. Všetky štyri skrutky treba vždy riadne utiahnuť kľúčom č. 17.
4. Teraz už môžete vyskúšať otváranie a zatváranie sťahovacích schodov LUSSO. Veko sa otvára sťahovacou tyčou s háčikom, ktorým zachytíte očko zámku na veku schodov a tým veko odistíte. Opäť háčikom tyče zachytíte krúžok na vnútornej strane veka a ľahkým ťahom k sebe pritiahnete schodnice až na zem. Podlahová krytina je chránená proti oderu ochrannými plastovými kolieskami.

Montáž sťahovacích schodov LUSSO
Montáž sťahovacích schodov LUSSO

5. Na záver ešte na povale nasaďte a priskrutkujte horné rukoväte po oboch stranách rámu schodov pre ľahší výstup.
6. Od tejto chvíle môžete usadené sťahovacie schody LUSSO používať, kedykoľvek ich budete potrebovať. Veko je od výrobcu z pohľadovej strany hladké a biele. Schová sa buď do okolitého bieleho stropu, alebo ho môžete natrieť tak, ako sa vám to hodí.

Spoločnosť JAP FUTURE s.r.o.

Přerovská spoločnosť JAP FUTURE pôsobí na českom a slovenskom trhu už od roku 1991. Jej filozofiou je dodávať na trh stavebné kovové prvky vysokej kvality s nápaditým dizajnom, za prijateľnú cenu. Svojim zákazníkom ponúka celosklenené produkty, vrátane dizajnového Grafoskla, stavebné puzdrá pre zasúvacie dvere, ucelenú ponuku posuvných systémov po stene, sťahovacie schody vrátane ich protipožiarnej a zateplenej úpravy, interiérové a exteriérové točité, segmentové a bočnicové schodiská, nerezové zábradlia. Svoju obchodnú politiku smeruje tak na tuzemský, ako aj zahraničný trh. Bližšie informácie na www.jap.sk.

Komerčný článok